Úvod

Vodič špeciálneho nákladného motorového vozidla

Stručná náplň práce:

  • Riadenie vozidla, prípojného vozidla alebo ovládanie nadstavby vozidla, preprava nákladu riadnym a bezpečným spôsobom s ohľadom na stav vozovky, počasie, charakter nákladu a dopravné podmienky pri dodržiavaní predpisov o pracovnom čase vodiča.
  • Kontrola prevádzkyschopnosti vozidla, prípojného vozidla a nadstavby vozidla.
  • Starostlivosť a udržiavanie interiéru a exteriéru vozidla.
  • Dodržiavanie pracovného rozvrhu a určenej trasy.
  • Údržba a bežné opravy vozidla, kontrola nástrojov, vybavenia a komunikačných zariadení.
  • Kontrola naloženia vozidla, a v prípade potreby, pomoc so správnym rozdelením a zabezpečením nákladu v rámci stanovenej nosnosti vozidla.
  • Kontrola vykládky vozidla, predávanie sprievodných dokumentov, prípadne výber tržieb a poplatkov.
  • Vedenie záznamov o prevádzke vozidla, obstarávanie a kompletizácia dopravných dokumentov, colných a iných dokladov.

Požiadavky na kandidáta:

  • stredné odborné vzdelanie
  • orientácia v predpisoch pre riadenie nákladných automobilov a ťahačov a dopravu nákladov po krátkych a diaľkových cestách
  • dodržiavanie práce vodiča podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.561/2006 alebo dohoda AETR
  • prax minimálne 1 rok
  • vodičské oprávnenie skupiny B, C, E,
  • iné potrebné oprávnenia na obsluhu rôznych špeciálnych nadstavieb (podľa druhu) vozidiel
  • karta vodiča
  • karta do tachografu
  • odborná spôsobilosť vodiča
  • zdravotná spôsobilosť vodiča
  • platné psychologické vyšetrenie
  • poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi pri výkone povolania
  • komunikatívnosť
  • schopnosť tímovej práce
  • vysoké pracovné nasadenie

Ponúkame:

  • stabilná a perspektívna práca
  • možnosť osobného rozvoja a sebarealizácie
  • sociálne výhody
  • doplnkové dôchodkové sporenie
  • finančné odmeny pri významných životných a pracovných